Blog

 

2. Nie trzeba umieć malować , aby namalować obraz Vedic Art ……

Wiele osób uważa że Vedic Art nie jest dla niech, bo nie potrafią malować. Mam dla Was dobrą wiadomość : NIE TRZEBA UMIEĆ MALOWAĆ  smile!  

Vedic Art to nie są warsztaty na których uczymy się malować lub pogłębiamy umiejętności w tej dziedzinie, ponieważ nie malujemy tego co widzimy tylko to co czujemy.

Każdy czuje indywidualnie i maluje tak jak czuje, tu nie obowiązują żadne zasady ani kanony. Kończyłam architekturę, więc wiem jak ogromna jest to różnica móc malować bez ograniczeń, bez oceny, porównań, w totalnej wolności, bez uwag profesora często nawet życzliwych, które jednak powodują że się napinasz. Znamy to też ze szkoły prawda?  W szkole wszystko co zrobimy będzie ocenione, prędzej czy później, nawet jeżeli uchronią nas od tego przez pierwsze 3 klasy.

Malowanie intuicyjne wykorzystywane w Vedic Art jest metodą docierania do swojego Potencjału, Kreatywności i Mocy. Jest to niezwykła metoda, bardzo skuteczna a jednocześnie przyjemna co odkrywacie w trakcie zajęć. Obserwuję to od lat prowadząc warsztaty. Podczas malowania najważniejsze jest to czego doświadczasz, co poczujesz ?, co zrozumiesz ? , co sobie uświadomisz ? czyli Twój wewnętrzny proces i jest to bardzo indywidualny proces, dlatego dla każdego Vedic Art jest czymś innym, jest bardzo subiektywnym doświadczeniem. W efekcie tego procesu powstają niesamowite obrazy, jedyne i niepowtarzalne, naładowane waszymi emocjami, waszą energią, trudno przejść obok nich obojętnie.

Efekty są też bardzo indywidualne bo zależy : z czym przyjdziesz ? w jakim jesteś miejscu ?  jaką masz świadomość ? i na co jesteś gotowa/y ?. Ktoś znajdzie miłość, inny zbuduje dom, ktoś inny dostanie wymarzoną pracę, ktoś założy własną firmę na którą nie miał do tej pory odwagi, ktoś odnajdzie wreszcie swoją drogę a jeszcze inna osoba zajdzie w wymarzoną od lat ciążę ..... brzmi jak bajka prawda ? ale sami mi potem o tym z radością piszecie a ja cieszę się razem z Wami. Tak działa prawo Przyczyny i Skutku o czym mowa w Wedach. Zdarza się też tak, że to co odkryjecie na warsztacie jest dopiero początkiem drogi pracy nad sobą i decydujecie się pracować dalej na sesjach indywidualnych. I to jest wspaniałe ! bo zaczynacie nową przygodę odkrywania siebie, swoich potrzeb i pragnień, swojej mądrości i siły, swoich blokad i ograniczeń po to aby je przekroczyć. To wszystko powoduje, że mam ogromne poczucie sensu tego co robię.

W następnym poście : relacje kursantów, czym dla nich były warsztaty  Vedic Art , co im dały , co wniosły w ich życie …….

tekst : Anna Pruszko

 2018-09-11

 

Czym jest Vedic Art?

 

Jest to metoda rozwoju osobistego polegająca na malowaniu intuicyjnym, która za pomocą 17 zasad wedyjskich otwiera i uwrażliwia prawą półkulę mózgu odpowiadającą za intuicję i kreatywność. Pozwala na przełamywanie blokad i barier, jakie nosimy w sobie, oraz dotarcie do naszego własnego potencjału i kreatywności. To proces głębokiego wglądu w siebie. Wszystkie poznane zasady, przekładają się na zaradność i kreatywność w życiu zarówno zawodowym jaki i osobistym.

 

Warsztaty