Blog

 

3.  O naszym cieniu ......

Wczoraj byłam na niezwykle inspirującym filmie o Jungu, stanowił fajne dopełnienie jego książek.

Jung między innymi mówił że musimy być świadomi swojego cienia, czyli wszystkiego tego czego w sobie nie lubimy a czasami nawet nienawidzimy, nie akceptujemy, bo inaczej projektujemy to na innych : partnera, znajomych, sąsiada, szefa, panią w sklepie ....... Dotyczy to zarówno jednostek jak i całych społeczeństw. W przypadku społeczeństw, jedna grupa nie lubi i nie akceptuje drugiej, to jest dokładnie to samo tylko na większą skalę.

Gdy nie łączymy w sobie przeciwieństw, miotają nami konflikty wewnętrzne, które są bardzo wyczerpujące, nie możemy osiągnąć spójnej całości, spokoju wewnętrznego, harmonii, pogody ducha. To jedno z ważniejszych zadań na psychoterapii, na warsztatach Vedic Art też pracujemy nad tym aby objąć z miłością  swój cień, aby zdjąć projekcje z innych, świat  wtedy zmienia się na lepsze, bo my się zmieniamy :) w myśl zasady " co wewnątrz taki i na zewnątrz "

Obiecałam że w  poście będzie o  relacjach uczestników warsztatów ale na bieżąco chciałam  podzielić się  refleksją po filmie, więc następnym razem będzie o tym co warsztaty Vedic Art dały innym .......

tekst : Anna Pruszko

2018-09-15

 

Czym jest Vedic Art?

 

Jest to metoda rozwoju osobistego polegająca na malowaniu intuicyjnym, która za pomocą 17 zasad wedyjskich otwiera i uwrażliwia prawą półkulę mózgu odpowiadającą za intuicję i kreatywność. Pozwala na przełamywanie blokad i barier, jakie nosimy w sobie, oraz dotarcie do naszego własnego potencjału i kreatywności. To proces głębokiego wglądu w siebie. Wszystkie poznane zasady, przekładają się na zaradność i kreatywność w życiu zarówno zawodowym jaki i osobistym.

 

Warsztaty