Blog

 

Nie zbudujesz prawdziwego poczucia wartości przez pompowanie ego ( więcej mieć, jeszcze więcej robić żeby robić , więcej tytułów, więcej przywilejów .....)  ale przez wsłuchanie się siebie i swoje prawdziwe potrzeby, marzenia, przez odkrycie kim jesteś i realizację swojego potencjału. Nie będziesz wtedy realizować pomysłów innych na siebie, tylko swoje własne, ale wcześniej potrzebujesz wykonać sporo pracy aby odkryć jaka/i  jesteś , co  lubisz ? w czym jesteś dobra/y ? co jest naprawdę twoje ? A potem prawdopodobnie będziesz potrzebował/a zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności a może wykorzystasz to co już wiesz i umiesz ? ale w zupełnie inny sposób. I tak małymi krokami idziesz w kierunku odzyskania swojej MOCY. Poczucie sprawczości to jeden z elementów poczucie wartości.

Jedną z cech postawy bierno –agresywnej jest egotyczny opór i głęboka niechęć do podnoszenia swoich kompetencji i kwalifikacji. Trzymamy się kurczowo swojej strefy komfortu może jest i niewygodnie albo nudno a czasami nawet bardzo trudno ale znajomo ! Po co ryzykować ?, po co się wysilać ? itp ..........

Zawsze mamy wybór : tkwić bezsilnie w miejscu w którym nie chcemy być, obwiniając innych za taki stan rzeczy albo ruszyć się i zacząć zmieniać nasze życie i uwaga nie dostaniesz od nikogo na to zgody, nie masz co czekać tą zgodę musisz dać ją sobie sam/a, jesteś dorosły/a

To ty odpowiadasz za swoje szczęście i poczucie wartości. Inne osoby mogą cię wspierać na tej drodze bardziej lub mniej fachowo ale bez twojego zaangażowania, wiary  i pracy nic z tego nie będzie.

Sukces, szczęście  dla każdego oznaczają co innego,TY potrzebujesz odnaleźć SWOJĄ DEFINICJĘ – swoją definicję sukcesu, szczęścia. Nie patrz na innych, nie sugeruj się ich życiem, tym co mają, co osiągnęli, w zamian wsłuchaj się w swoją wewnętrzną prawdę, naucz się słuchać siebie, doświadczać siebie i od razu uprzedzam to nie jest zdarzenie – olśnienie !, to jest długi i głęboki PROCES. Odkrywania siebie, swoich predyspozycji, talentów, potrzeb i pasji wymaga czasu, zwłaszcza jeżeli należysz do tych którym od lat mówiono kim mają być ?  jak mają żyć ? jak mają się prezentować ? często też co mają myśleć i czuć ?.

Nic dziwnego, że jesteśmy zagubieni, nie znamy siebie, nie wiemy czego pragniemy, w którym kierunku zmierzać ?. Czujemy się słabi, wyczerpani, bez energii, często bez poczucia sensu

"Ten kto ma dostęp do źródła nie pije z kałuży"

Gdy realizujemy się w różnych obszarach naszego życia zgodnie z naszym potencjałem, nigdy nie będziemy wyczerpani lecz zdrowo zmęczeni a czasami pełni energii.

Nigdy nie jest za późno na zmianę :)

 

 

Czym jest Vedic Art?

 

Jest to metoda rozwoju osobistego polegająca na malowaniu intuicyjnym, która za pomocą 17 zasad wedyjskich otwiera i uwrażliwia prawą półkulę mózgu odpowiadającą za intuicję i kreatywność. Pozwala na przełamywanie blokad i barier, jakie nosimy w sobie, oraz dotarcie do naszego własnego potencjału i kreatywności. To proces głębokiego wglądu w siebie. Wszystkie poznane zasady, przekładają się na zaradność i kreatywność w życiu zarówno zawodowym jaki i osobistym.

 

Warsztaty